מסעדות בצפון

מסעדות מומלצות בצפון

מבלי שנבחין בכך, הופך הצפון של מדינת ישראל, חבל ארץ מדהים ויפה זה, הנקרא "הגליל" למרכז קולינארי עשיר וססגוני, שכמעט ואין שני לו בישראל. הגליל, אשר הפך להיות בשנים האחרונות כאבן השואבת לאלפי מטיילים מכל רחבי הארץ והעולם, קיבץ אליו גם את טובי השפים והמבשלים, אשר בחרו לעשות שינוי בחיים, ובאו לכאן, לגליל השקט, היפה והירוק, בכדי להגשים חלום קולינרי עם איכות חיים.

ואכן, מהווה הגליל תפאורה נפלאה ליצירתיות הקולינארית של שפים רבים שבנו את ביתם בגליל. לא רק שפים מבחוץ מרכיבים לבדם את פסיפס המסעדות ובתי האוכל המיוחד של הגליל, אלא גם כשרונות מקומיים, אשר צצו ממש כמו פטריות אחרי הגשם, במקומות שונים ובלתי צפויים בגליל- תוצאה של ביקוש עצום למסעדות ובתי אוכל שיוצר הזרם הבלתי פוסק של תיירים ומבקרים בגליל. התעשייה המתפתחת של הצימרים בצפון, שהפכה בשנים האחרונות לאחת מן התעשיות המובילות בגליל, תורמת אף היא רבות, להתפתחות תעשיית המסעדות בצפון, ומדובר לא רק במסעדות, אלא בתעשיה ענפה הקשורה קשר כזה או אחר לאוכל ומזון, כמו יצרני גבינות, יקבים, יקבי בוטיק, יצרני ריבות ביתיות, מאפיות לחם מיוחדות, קונדיטוריות לעוגות, יצרני שמן זית וזיתים, שוקולטריות ועוד. כשם שהפסיפס האנושי כאן בגליל הוא עשיר ומגוון, כך גם ההיצע הקולינארי עשיר וססגוני אף הוא. מסעדות בגליל נפרשות על-פני כל רוחבה של הקשת הקולינארית, הן מבחינת סגנונות הבישול והן מבחינת המוצא האתני של המטבחים השונים. כאן ימצא הנופש המגיע לנופש, חופשה בגליל, את כל שחפצה נפשו לטעום, ויוכל להנות משפע של מטעמים, טעמים וסגנונות בישול: החל מחומוסיות עממיות ודוכני פלאפל גלילי, דרך מסעדות אתניות, כמו מסעדות מזרחיות או מסעדות לבנוניות, או מסעדות – גליליות אוטנטיות, כמו מסעדות צ'רקסיות או מסעדות דרוזיות. גם מסעדות בעלות סגנון מודרני עכשוי, כמו מסעדות איטלקיות , פיצריות, מסעדות-בתי קפה, מסעדות חלביות או מסעדות צמחוניות, ואחרות. ואולי אתם מעדיפים דגי פורל ישר מן הדן? או שמא תעדיפו דגי אמנון, או "מושטים" באחת מן המסעדות על שפת הכנרת? אלה וגם רבות אחרות, פזורות כשכיות חמדה בפינות רבות ברחבי הגליל, ומצפות לכם, חובבי האוכל הטוב.

באם אתם מעדיפים דווקא לסעוד ברמה גבוהה, תוכלו לבקר באחת ממסעדות-שף הנמצאות בגליל, ומגישות מעדנים ברמה  שאיננה מביישת אף מסעדה דומה לה במרכזים האורבניים שבמרכז . ואולי חובבי בשר אתם? מסעדות גריל או מסעדות בשריות או מסעדות ארגנטינאיות –  רבות כאלה וגם סתם מסעדות על האש תמצאו כאן בגליל. בין אם רציתם להנות מארוחת בוקר גלילית מפנקת ועשירה המוגשת עד אליכם לצימר, מבעלי צימרים יצירתיים ומוכשרים שרכשו את הכשרתם הקולינארית עוד בבית אמא ועל כן מציעים לכם ארוחת בוקר מיוחדת ומקורית, או בא לכם סתם לנשנש בראנץ' או צהריים באחת מבתי הקפה או המסעדות המציעות בראנץ' או צהריים עסקית, או אם אתם יוצאים לארוחת ערב חגיגית, באחת ממאות המסעדות הפזורות בכל פינה אפשרית ברחבי הגליל- כל שעליכם לעשות הוא להציץ באתר חופשה בגליל – ולבחור. את הסגנון והמיקום – תבחרו אתם, הכל בהתאם לצרכים שלכם, ולהעדפותיכם הקולינאריות. אז כמו שאומרים אצלנו – שיהיה לכם לבריאות ובתאבון!